حذف تاریخچه جستجوی اینستاگرام

0

همان طور که میدانید اینستاگرام یکی از بزرگترین و محبوبترین شبکه‌های اجتماعی در جهان به شمار می رود، و در سال‌های اخیر توانسته نظر عظیمی از کاربران فضای مجازی را به سمت و سوی خود جلب کند و گاهی با افزودن قابلیت و امکانات جدید، موفق شده تعداد کاربران خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

اینستاگرام که یک شبکه اجتماعی تصویر محور به شمار می رود، همچون بسیاری دیگر از رقبای خود به کاربران این امکان را می دهد تا بتوانند تصاویر و صفحات کاربری مورد نظر خود را در بخش سرچ جست‌وجو کرده و بیابند.

حذف تاریخچه جستجو در اینستاگرام امکان پذیر است و شما می‌توانید با طی کردن چند مرحله‌ در تنظیمات موارد جستجو شده را مشاهده و حتی حذف کنید. در اپلیکیشن اینستاگرام امکان جستجوی کاربران، تگ، موقعیت مکانی و صفحات وجود دارد. هنگامی که شما یک مورد را در اینستاگرام جستجو می‌کنید، واژه جستجو شده در بخش Search به عنوان تاریخچه ذخیره می‌شود که ما در این نوشته نحوه حذف آن را به شما می‌گوییم.

حذف تاریخچه جستجو اینستاگرام
حذف تاریخچه جستجوی اینستاگرام

پاک کردن سابقه جستجو در اینستاگرام

در اپلیکیشن اینستاگرام قابلیت جستجو یا سرچ ارائه شده است. هنگامی که شما یک عبارت را با هر هدف خاصی در اینستاگرام سرچ کنید، آن عبارت به هیستوری یا تاریخچه سرچ این اپلیکیشن اضافه می‌شود. به عنوان مثال اگر به دنبال پروفایل فرد خاصی باشید و نام پروفایل وی را در بخش جستجوی اینستاگرام سرچ کنید و سپس به پروفایل وی مراجعه کنید، از این پس نام پروفایل او در لیست پروفایل‌های سرچ شده برنامه اینستاگرام نمایش داده می‌شود. این موضوع به آن معناست که به محض ورود به بخش جستجوی پروفایل اینستاگرام، لیست پروفایل‌هایی که پیش از این جستجو کرده بودید ارائه می‌شود!

روند مشابه برای جستجو یا سرچ عبارات و هشتگ‌ها هم طی می‌شود. به عنوان مثال اگر یک هشتگ خاص را در اینستاگرام سرچ کنید، آن هشتگ در هیستوری یا تاریخچه سرچ اینستاگرام ذخیره می‌شود و قابل مشاهده خواهد بود. بنابراین شاید بنا به دلایل مختلفی لازم باشد که هر چند وقت یک باری نسبت به پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام (Search History) اقدام کنید. با پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام (Search History) تمام مواردی که پیش از این جستجو کرده بودید و به صورت لیست در بخش جستجوی اکانت شما ارائه شده بودند از بین خواهند رفت.

هدف ما در این نوشته، آموزش قدم به قدم حذف تاریخچه جستجو اینستاگرام یا همان search history است. انجام این عمل به هیچ عنوان پیچیده‌ نیست و با مشاهده اسکرین شات‌های موجود در این صفحه می‌توانید اقدام به پاک کردن تاریخچه جستجو در اینستاگرام به زبان انگلیسی کنید. 

آموزش نحوه پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام(Search History)

همانطور که پیش از این هم اشاره داشتیم، پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام (Search History) به هیچ عنوان فرآیند پیچیده‌ای محسوب نشده و شما به راحتی قادر به انجام آن هستید. به منظور پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام (Search History) مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را اجرا کرده و وارد اکانت یا حساب کاربری شوید که تمایل دارید تاریخچه جستجو یا سرچ هیستوری آن را حذف کنید.
  • به بخش پروفایل (Profile) اکانت اینستاگرام خود مراجعه کنید و مانند عکس زیر، آیکون چرخ دنده موجود را لمس نمایید.

 

  • در لیست گزینه‌های ارائه شده به سمت پایین حرکت کنید و گزینه Clear Search History را انتخاب نمایید.

  • در پنجره هشداری که نمایان می‌شود گزینه Yes I’m Sure را لمس کنید تا پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام (Search History) توسط شما تایید نهایی شود.

با انجام مراحل فوق، تاریخچه جستجو اکانت اینستاگرام یا همان سرچ هیستوری آن حذف می‌شود. اگر از چند اکانت اینستاگرام به صورت همزمان استفاده می‌کنید، می‌توانید به سوییچ کردن مابین آن‌ها و انجام مراحل فوق برای تک تک اکانت‌های مورد نظر نسبت به حذف سرچ هیستوری آن‌ها اقدام کنید.

 

همانطور که مشاهده می‌کنید پس از انجام مراحل فوق با مراجعه به بخش جستجوی اپلیکیشن اینستاگرام دیگر لیستی از تاریخچه جستجو در این برنامه ارائه نمی‌شود. با این حال اگر هنوز هم با مشکل در این قسمت از برنامه مواجه هستید، ادامه مطلب را دنبال نمایید.

رفع مشکل پاک نشدن سرچ اینستاگرام با ریستارت کردن گوشی

گاهی اوقات راه اندازی مجدد گوشی شما مشکلاتی مانند عدم حذف تگ در اینستاگرام و.. را نیز حل می کند. با این که عجیب به نظر می رسد اما پیشنهاد می کنیم بعد از پاک کردن سابقه سرچ با روش ذکر شده، گوشی همراه خود را خاموش و مجدد روشن کنید تا شاید مشکل شما حل شود.

همانطور که ملاحظه کردید در این مقاله به آموزش نحوه پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام (Search History) یا همان موارد جستجو شده در اینستاگرام پرداختیم. روند یاد شده در نسخه اندرویدی اپلیکیشن اینستاگرام برای دستیابی به هدف مشابه قابل انجام است.

مطلب آموزش آنچه درباره طول ویدیوهای اینستاگرام باید بدانید نیز از مطالب جالب در زمینه اینستاگرام می باشد که می توانید به مطالعه آن بپردازید.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code