استوری هایلایت Highlights Story و آرشیو Archive قابلیت های جدید اینستاگرام

درود خدمت کاربران عزیز وبسایت پارس اینستاگرام. امروز دو مورد از امکانات جدید اینستاگرام  یعنی آرشیو Archive و استوری هایلایت Highlights Story که به‌طور رسمی و در قالب نسخه ۲۵ اینستاگرام به این برنامه اضافه شد را به شما معرفی خواهیم کرد.

Highlights Story استوری هایلایت

آگوست سال گذشته اینستاگرام قابلیت انتشار استوری ها را معرفی کرد. استوری ها به کاربران اجازه خواهد داد که تعداد زیادی عکس را با قابلیت های بیش تری برای ویرایش و افزودن استیکرها به آن ها در مدت زمان ۲۴ ساعت انتشار دهند. عکس هایی که به این روش آپلود می شوند در ۲۴ ساعت آینده حذف خواهند شد.

ویژگی که در آپدیت جدید اینستاگرام ارائه شده است، امکانی است که با استفاده از استوری هایلایت، می توانید استوری های مورد علاقه خود را تا هر زمان که خود اقدام به پاک کردن آن ها کنید، در نوار استوری های موجود در اکانتتان، منتشر کنید.

آموزش استوری هایلایت در اینستاگرام

استوری هایلایت در اینستاگرام،  بسیار ساده است و تنها کافی ست که ابتدا به بخش آرشیو استوری های خود رفته و از آنجا استوری مورد نظر خود را انتخاب کنید  یا بعد از اینکه استوری خود را آپلود کردید، در بخش نمایش استوری ها، روی آن کلیک کنید.

بعد از اینکه روی استوری مورد نظر کلید کردید. یک گزینه در قسمت پایین سمت راست صفحه با عنوان Highlight نمایش داده خواهد شد. با فشردن آن، پنجره ای نمایش داده می شود. با انتخاب دکمه Done شما میتوانید استوری خود را برای همیشه هایلایت کنید و آن را در نوار نمایش استوری ها در بخش پروفایل خود، قرار دهید.

با انتخاب دکمه View on profile شما قادر خواهید بود تا استوری خود را به عنوان یک پست در اینستاگرام منتشر کنید که قابلیت ویژه ای  به نظر می رسد.

استوری هایلایت Highlights Story و آرشیو Archive
استوری هایلایت Highlights Story و آرشیو Archive

آرشیو استوری Archive

همانطور که می‌دانید، اینستاگرام قابلیتی به‌عنوان Archive اضافه کرده است که می‌توانید پست‌های خود را، به جای آنکه به‌طور کامل حذف کنید، به‌صورت موقت از دید کاربران محو و به‌اصطلاح آن را آرشیو کنید. برای این‌کار منوی سه‌نقطه هر پست را لمس و Archive را کلیک کنید. از امروز این بخش علاوه بر پست‌ها، شامل حال استوری‌های منقضی‌شده نیز خواهد شد و می‌توانید در دو برگه مجزا، به پست‌ها و استوری‌ها دسترسی داشته باشید.

با آپدیت جدید اینستاگرام استوری‌های ارسالی بعد از گذشت ۲۴ ساعت، به جای حذف کامل به بخش آرشیو استوری منتقل خواهند شد تا بتوانید هر زمان که خواستید، مجددا آن‌ها را به اشتراک بگذارید. این بخش کاملا خصوصی و تنها برای شما قابل مشاهده است.

استوری هایلایت Highlights Story و آرشیو Archive
استوری هایلایت Highlights Story و آرشیو Archive

توجه:  باز هم امکانات جدید اینستاگرام ممکن است به‌محض آپدیت در اختیار شما قرار نگیرند و از یک ساعت تا چند روز برای اضافه شدن زمان لازم داشته باشند. برای دریافت آخرین نسخه می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

دریافت اخرین نسخه برای اندروید و یا آی او اس

نظرات بسته شده است.