کسب درآمد از اینستاگرام

0

کسب درآمد از اینستاگرام چگونه است؟

در اینستاگرام هیچ تضمینی نیست که حتما کسب درآمد خواید کرد ،در اصل در اینجا اطلاعات کاملی از شروع کار تا روش های کسب درآمد از اینستاگرام آمده است و موفقیت شما تنها به پشتکار و خلاقیت خود بستگی دارد.

برای مطالعه این بخش از اولین مطلب تا آخرین مطلب را پشت سر هم بخوانید و سریع به سراغ یک بخش خاص نروید.

مراحل قدم به قدم کسب درآمد از اینستاگرام

  1. ثبت ایده
  2. برندسازی
  3. فعال تر از همیشه
  4. پشتیبانی
  5. شروع کار
  6. ارتباط
  7. پیشرفت
  8. اعتماد سازی
  9. ربات اینستاگرام
  10. تبلیغات

ثبت ایده

برای شروه هر کاری ابتدا نیاز به یک ایده خوب دارید. ; کسب درآمد از اینستاگرام نیز نیازمند یک ایده عالی است و رسیدن به یک ایده عالی کار بسیار دشواری نیست ، کافی است اطلاعات و هدف های حوضه فعالیتتان را روی کاغذ بیاورید و با کمی نقاشی و طراحی (متمرکز شدن) به بررسی راه های موفقیت در آن بپردازید . از آنجایی که در آغاز به طور کلی وارد موضوع ثبت ایده شدیم نمیشود تخصصی حرفی زد.

برای مثال در کار خرید و فروش لوازم الکترونیک هستید ، به دنبال راه های جدید برای معرفی محصولتان و کسب درآمد از اینستاگرام باشید. راهی که بقیه آن را انجام نداده اند. درست کردن ویدئو های تبلیغاتی از آن ،بررسی آن ها و اشتراک گذاری و … .

پس از معرفی به فکر فروش باشید. تخفیف برای مناسبت های سال ، خرید های گروهی و یا کارت هدیه و امتیاز برای مشتری . زمانی که برای همه این موارد به یک راه حل نهایی رسیدید ، قدم اول را برای کسب درآمد از اینستاگرام برداشته اید.

برند سازی

هر کاری در چهارچوب یک مجموعه باید انجام شود مه عنوان مناسبی دارد ، ما به آن برند میگوییم.

هدف شما باید معرفی برند به مردم و برتری آن نسبت به سایرین باشد. خوشبختانه در دورانی زندگی میکنیم که برای برند سازی اینترنتی نیازی به کار دشواری نیست . همین که برای کار خود یک اسم منحصر به فرد انتخاب کنید نیمی از راه برند سازی را طی کرده اید.

شاید مطالبی که در این پست مینویسم را بشو برای خیلی از کارها استفاده کرد و هدف من کسب درآمد از اینستاگرام و کار در شبکه های اجتماعی است که امروزه یکی از بهترین مکان ها برای معرفی محصول و موفقیت در اینترنت است. نامی انتخاب کنید و اسم صفحه تان را هم به همان شکل بنویسید. در ادامه کمی تخصصی تر به این مسئله خواهیم پرداخت.

من اولین صفحه در بخش عکس های خبری / گزارش لحظه به لحظه فوتبال / طرفداری(فن پیج) سلناگومز ! را دارم. من بزرگترین صفحه در بخش عکس های گرافیکی / آموزش ربان فرانسوی / طرز تهیه غذا را دارم.

این ها مواردی از مال خود کردن اینستاگرام هستند. شما قطعا اولین و یا بزرگترین نخواهید بود زیرا همیشه یکی زودتر شروع کرده ولی نباید باعث نا امیدی شما بشود. اگر کاری که میکنید در اینستاگرام اولین و یا بزرگترین و آرشیو ترین نخواهد بود پس به دنبال راهی برای بهتر معرفی کردن آن و افزایش کیفیت باشید.

کیفیت کیفیت کیفیت حرف اول و آخر در هر هدفی.

فعال تر از همیشه

اینستاگرام کاربران زیادی دارد و در ایران بین شبکه های اجتماعی کسب درآمد از اینستاگرام بسیار رایج است. در کشور های دیگر تجارت الکترونیک در شبکه های اجتماعی بیشتر در توییتر انجام میشود.

یک نکته را باید قبول کنید که پست بیشتر در اینستاگرام باعث بیشتر دیده شدن میشود. هر کاری و در هر بخشی که مشغول هستید فعال باشید . هر روز به روش های نو و تازه محصولات و کارهایتان را به همگان معرفی کنید.

صفحه (پیج) کسانی که کارشان با شما مرتبط است را دنبال(فالو) کنید. با این کار میتوانید بین خودتان و دیگر پیج های مرتبط یک زنجیره درست کنید. اینستاگرام به کسانی که پیج های مشابه شما را دنبال کنند قطعا پیج شما را نیز معرفی خواهد کرد.

پشتیبانی

کاربران نباید احساس کنند که شما یک غول اینترنتی هستید و آن ها از شما پایین ترند. کامنت ها را بخوانید! کامنت ها را بررسی کنید ، کامنت ها را جواب دهید. بگذارید کاربران با شما احساس راحتی داشته باشند ، از این رو جواب سوال های آنان را بدهید و آن ها را راضی نگه دارید. کیفیت ، رضایت را به دنبال خواهد داشت. اگر به دنبال کسب درآمد از اینستاگرام هستید کیفیت را جدی بگیرید و به راحتی از آن رد نشوید.

نوعی از پشتیبانی همان جواب دادن به کامنت های زیر پست میباشد ولی پشتیبانی مخصوصا برای پیج های فروشگاهی چیزی فراتر است. جنسش چیه؟ ساخت کجاست؟ کی به دستم میرسه؟ سوالات قبل از خرید را نه میتوان زیر پست مطرح کرد و نه جواب داد.

بخش پشتیبانی بسازید! فکر نمیکنم ساخت یک حساب کاربری در تلگرام کار دشواری باشد. آی دی تلگرام را در پیجتان جهت ارتباط مستقیم بگذارید و سعی کنید در زمان کوتاه پاسخگو باشید. کمی جلوتر این بخش را به صورت مفصل توضیح خواهم داد.

چگونه کسب درآمد از اینستاگرام را شروع کنیم؟

شروع کار

در این قسمت سه مدل شروع کار را معرفی خواهم کرد. سه روش برای شروع  کسب درآمد از اینستاگرام که اغلب مورد توجه قرار میگیرد. در ابتدا صفحه اینستاگرام یک فروشنده بازاری و سپس پیج اینستاگرام مجلات خبری و صفحه یک شرکت را بررسی خواهیم کرد.

روش های موثر کسب درآمد از اینستاگرام

فروشگاه لباس

فروشگاه لباس یک مثال است و این لباس میتواند هر چیز قابل فروش باشد. در شروع کار شماره یک ، شما یک فروشگاه در سطح بازار دارید که محصولی را در آن میفروشید. حال برای فروش یا معرفی بیشتر میخواهید آن را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید و کسب درآمد از اینستاگرام را شروع کنید.

قطعا اسم صفحه ای که انتخاب میکنید ، اسم فروشگاه شما و یا یک محصول ویژه آن است. اگر برای تجارت خود لوگویی دارید آن را به عنوان عکس پیج بگذارید و اگر هم ندارید ، حتما بسازید. طراحی لوگو حتما نیازی نیست یک کار گرافیکی حرفه ای باشد ، میتوانید به انتخاب یک فونت خاص نام تجاری کار خود را بنویسید.

از عکس و اسم که بگذریم به قسمت (بیو) معرفی نامه میرسیم. شما در این قسمت لازم نیست دوباره نام تجاری تان را ذکر کنید. برای مثال بنویسید: تولید کننده / وارد کننده / فروش / بهترین لباس های مردانه و زنانه. اگر مشخصا فروشگاه در شهر دارید آدرس و تلفن آن را هم ذکر کنید.

البته با توجه به امکان اکانت تجاری دیگر نیازی به نوشتن توضیحات نیست . برای توضیحات بیشتر درباره اکانت تجاری به اینجا مراجعه کنید.

بعد از کارهای مقدماتی ، محصولات خود را معرفی کنید. عکس به همراه توضیحات کامل محصول . بر فرض مثال شما که لباس میفروشید بهتر است لباس های خود را تن مانکن کنید سپس از آن ها عکس بگیرید. این روش در معرفی کردن ، دیده شدن و کسب درآمد از اینستاگرام کمک میکند و از عکس ساده لباس روی زمین بهتر است.

اطلاعات کامل محصول را در زیر عکس بیان کنید. همچنین حتما حتما راه های ارتباطی را هم ذکر کنید . به سوالات کاربران پاسخ دهید و هر هفته گذیده ای از سوال های منتخب را برای دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

احتمال دارد شما یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید پس کار شما تا حدودی راحت تر است. لینک صفحه خرید را در زیر هر پست مربوطه ذکر کنید که مردم مشخصات کامل تر را در سایت شما ببینند.

مجله خبری

شما میخواهید کسب درآمد از اینستاگرام داشته باشید. اخبار روز ، برترین خبر های ورزشی ، مطالب آشپزی ، خانوادگی ، سینما و… در این بازار خبر که در همه شبکه های اجتماعی دیده میشود یک چیز خیلی خوب میدرخشد! مطالب کپی.

موضوع جدیدی نیست ، چند خبرگزاری مطرح کشور اطلاعاتی را نشر می دهند و بقیه صفحات از آن تغذیه میکنند. اگر میخواهید در این حجم وسیع خبر ها دیده شوید باید متفاوت کار کنید. ایده های جدید را وارد کار خود کنید و از دیگران سبقت بگیرید. نوشتن پست های اختصاصی در هر زمینه ، طراحی متفاوت دپی رایت روی عکس ها ، استفاده از ایموجی های مرتبط با مطلب و … .

در بخش خبری آخرین خبر ها را رصد کرده و بازنشر کنید. منبع بنویسید و چه بهتر است که به نقل از خودتان نشر دهید. از عکس های با کیفیت و زیبا استفاده کنید. از نوشتن دروغ ، شایعه و خبر غلط خودداری کرده و لازم نیست بی بی سی شوید!

از کاربران خود نظر و مطلب بخواهید. برای مثال اگر یک صفحه اخبار بازی های دیجیتال داربد و درباره بازی های روز مطلب مینویسید و آن ها را نقد میکنید ، از کاربران بخواهید آن ها هم نظراتشان را در باره بازی بیان کنند.

دقیقتر یعنی اینکه نقدی برای شما ارسال و شما آن را با نام آن شخص در پیج به اشتراک بگذارید. کاربر تشویق میشود ، کاربران تشویق میشوند.

مسابقه ای برپا کنید . از کاربران نظر بخواهید ، سلیقه او را بپرسید ، این ها کارهایی هستند که کمک میکند صفحه تان فعال باشد ، کاربران علاقه پیدا میکنند و پیج را دنبال میکنند ، وقتی اینگونه شد دوستان مشترک پیدا خواهید کرد. فالوورهایتان دیگر دوستانشان را به پیج شما معرفی میکنند و کم کم رو به بالا خواهید رفت.

شرکت

بدون مطالعه دو مطلب قبلی این بخش را نخوانید. کار شما تقریبا مشابه دو مثال قبلی است با این تفاوت که در دو مطلب قبل ،فعالیت شما در اینستاگرام مهم بود و برای کسب درآمد از اینستاگرام ، ولی وقتی شما شرکتی داشته باشید ، کار اصلی بیرون از اینستاگرام اتفاق خواهد افتاد.

محصولات و خدمات خود را معرفی کرده و راه های ارتباطی را هم حتما ذکر کنید. اگر شرکت رسمی دارید بدون شک سایتی هم برای آن دارید ،پس صفحه اینستاگرام خود را در آن تبلیغ کنید.

ارتباط
ارتباط
ارتباط

در تمامی مطالب گفته شده ، حرف از ارتباط با کاربرزده شد. اولین راه ارتباطی از طریق کامنت می باشد که کاربران زیر عکس شما خواهند گذاشت و چه خوب است که پاسخ دهید. بعد از آن کاربران میتوانند به بخش دایرکت اینستاگرام پیام دهند که خیلی مورد توجه قرار نمیگیرد ، هم از طرف مردم و هم ادمین پیج ها.

بهترین راه پیامرسان ها هستند که همه روزانه از آن ها استفاده میکنند. در بازه ای زمان تقریبا همه کاربران از مسنجر کیک استفاده میکردند و خیلی هم فراگیر بود! بعد از آن اینستاگرام مسیج مورد استفاده قرار گرفت که ایده خیلی خوبی بود ولی زود از دور خارج شد.

درحال حاضر بهترین مسنجر یا همام پیامرسان برای ارتباط ، تلگرام میباشد که بیشتر از هر مسنجری در ایران همه گیر شده است. یک حساب برای ارتباط مستقیم داشته باشید و یک کانال برای معرفی کارتان.

پیشرفت
پیشرفت
پیشرفت

زمانی که پیج خود را راه اندازی و شروع به کسب درآمد از اینستاگرام کردید بعد از کمی فعالیت متوجه کمبود مخاطب در پیج میشوید. راه های زیادی برای افزایش محبوبیت وجود دارد. بی هزینه ترین آن فالو کردن افراد و گرفتن فالو بک میباشد اما برای یک پیج تجاری کمی این حرکت ناخوشایند است.

ابتدا دوستان و آشنایان خود را با پیج آشنا کنید و سعی کنید پیج های مرتبط با کارتان را نیز فالو کنید. در پست هایی که میگذارید از تگ های مرتبط با موضوع استفاده کنید. استفاده از تگ ها در دراز مدت حتما به کار شما می آید.

کامنت گذاشتن زیر پست های افراد مشهور هم نیز منسوخ شده است. بهترین کار و درست ترین کار تبلیغات است. هزینه دارد پس اگر در کار خود مصمم هستید و کارتان یک کار دراز مدت است پیشنهاد میشود این روش را امتحان کنید.

ربات اینستاگرام
ربات اینستاگرام
ربات اینستاگرام

ربات اینستاگرام یک نرم افزار هوشمند جهت مدیریت پیج اینستاگرام ، افزایش بازدید پیج ، افزایش فالوور اینستاگرام و تبلیغات میباشد.

میتوان با اعمال تنظیمات دلخواه به ربات ، پیج اینستاگرام شما را نسبت به منطقه (شهر یا استان) ، جنسیت ، هشتگ ها و پیج های پر مخاطب ( کسب و کار مشابه ) تنظیم کرده و فالوور واقعی متناسب با کسب و کار شما جمع آوری نماید.

روش کار ربات به این صورت است که پس از انجام تنظیمات ربات بصورت خودکار فالوورهای پیج هدف را فالو ، کامنت ، لایک میکند و پیج شما را به مخاطب ها معرفی کند. با انجام این کار روزانه تعداد زیادی بازدید کننده به پیج شما مراجعه میکنند و قطعا شما افزایش فروش را تجربه خواهید کرد.

طبق نظرات کاربران ، ربات نینجاگرام برترین ربات جهت کسب درآمد از اینستاگرام است و با امکانات فراوان و رابط کاربری آسان ، نظرات بسیاری از فعالان این حوزه را به خود جلب کرده است.

اعتماد
اعتماد
اعتماد سازی و تشویق کاربر

پیج های اینستاگرام نماد الکترونیک سایت ها را ندارد که به راحتی به توان به آن ها اعتماد کرد . هیچ گونه راهی وجود ندارد که مشتری مطمئن بشود کار شما درست است اما یک سری کارها میتواند این اعتماد را برای شما بسازد.

اولین کاری که شاید کمی خیال مشتری راحت شود پشتیبانی آنلاین است. اگر وقتی مشتری سوالی دارد و شما در پیامرسان ها به سرعت به آن پاسخ دهید و بطور کامل پشتیبانی کنید مشتری در ذهن خود احساس اعتماد میکند.

راه های دیگر برای هر کاری تفاوت دارد. مثلا شما سی دی بازی میفروشید ، از بسته های پستی که آماده برای ارسال دارید عکس بگیرید تا کاربران از فعالیت شما آگاه شوند.

از خریداران بخواهید که از محصولی که به دستشان رسیده عکس گرفته و برای شما ارسال کنند. با همین کارهای کوچک واقعا میتوانید اعتماد جلب کنید . البته باز هم تاکید میکنم کیفیت کار خود را حفظ کنید.

فصل های مختلف ، مناسب های مختلف فرصت مناسبی برای فروش ویژه و تخفیف میباشد. در این زمان های طلایی کاربران تشویق می شوند که از شما خرید کنند. در همین حال که شما در حال فعالیت بر روی کار خود هستید ، هر چند وقت یکبار به پیج های مرتبط با کار خود سر بزنید و فعالیت آن ها را هم در نظر داشته باشید.

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

معمول ترین روش کسب درآمد از اینستاگرام درج تبلیغات است. پیج های که خودشان با تبلیغات بالا آمده اند و فالوور های بسیار زیادی دارند تبلیغات ساعتی میگذارند و در روز به راحتی کسب درآمد میکنند.

اگر شما قصد دارید شبیه یکی از این پیج ها شوید ، نیاز به سرمایه اولیه دارید اما مطمئن باشید که سرمایه شما از بین نخواهد رفت.

راه های کسب درآمد از اینستاگرام

ادمین های  پیج های بزرگ ، یک پیج بزرگ ندارند ، بلکه چندین پیج بزرگ دارند! کافی است یکی از پیج ها را با تبلیغات بالا ببرید و فالوور زیاد جمع کنید. وقتی فالوور زیاد شد چند پیج با موضوعات دیگر بسازید و برا خودتان در پیج خودتان تبلیغ کنید و دیکر پیج ها را نیز بالا ببرید.

به این شکل شبکه بزرگی از پیج های بزرگ تشکیل میدهید. حال برای گذاشتن تبلیغات میتوانید ادعا کنید ” تبلیغات گسترده در 5 پیج با مجموع 2.5 میلیون فالوور. از هرکدام از این پیج ها میتوانید تبلیغ گرفته و کسب درآمد از اینستاگرام را شروع کنید. شما 5 و یا حتی بیشتر پیج دارید که میتوانید حتی بدون هزینه با پیج های بزرگ دیگر تبادل کنید.

به این شکل به یک غول بزرگ تبدیل خواهید شد و میتوانید یک شبکه بزرگ تبلیغات راه اندازی کنید. همچنین میتوانید برای پیج های خالی تبلیغ کرده و برای مثال 10 هزار فالوور در آن جمع کنید ، بعد پیج 10 هزار فالوور را بفروشید .

قدرت دست شماست هرطور که دوست دارید از آن استفاده کنید.

فروش لباس ، مانتو و کیف و کفش و همچنین لوازم تزیینی نیز در اینستاگرام بازار خوبی دارند. اگر فروشگاه دارید از این روش هم مشتری جذب کنید. در رده سوم و چهارم کسب و کارها بیشتر محصولات دیجیتالی به فروش میرسد مانند فروش اکانت کلش آو کلنز ، گیفت کارت ها و… . فروش بازی های فیزیکی نیز از محبوبیت خوبی برخوردار است. اما هیچ کدام از این روش های کسب درآمد از اینستاگرام مانند روش اول و دوم نمیشود.

در ادامه بخوانید:  6 ترفند بسیار مهم برای حفظ و افزایش امنیت اینستاگرام

Leave A Reply

Your email address will not be published.